VakıfBank Kupaya Yürüyor

16313_2

Voleybolda CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi Final-Four’u yarı finali Türkiye’nin iki güzide takımı Galatasaray Daikin ile VakıfBank’ı karşı karşıya getirdi. VakıfBank mücadeleden 3-0 galip çıktı ve finale yükseldi.

Karşılaşmaya iyi başlayan Galatasaray Daikin Neriman ve Calderon ile sayılar kazandı. İlk teknik mola sarı-kırmızılı takımın 8-4’lük üstünlüğü ile geçildi. Temposunu bozmayan Galatasaray Daikin ikinci teknik molayı da üç sayılık üstünlük ile tamamladı. (16-13) 20’li sayılara gelindiğinde sahneye VakıfBank’ın Sırp oyuncusu Brakocevic çıktı. Çok iyi servis atan oyuncu farkı 1 sayıya indirdi. Galatasaray’ın hatası 20-20’de maça eşitlik getirdi. VakıfBank Brakocevic ve Gözde ile sayılar ürettiği seti 28-26 kazandı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci set VakıfBank çok daha iyi bir oyun ortaya koydu. Gözde, Brokocevic ikilisine Glinka da eşlik etmeye başlayınca sarı-beyazlılar sayı bulmakta zorlanmadı. Galatasaray Daikin ilk teknik molayı 8-7 geçmesine rağmen teknik mola sonrası düşüş yaşamaya başladı. Sarı-kırmızılılarda Calderon etkisini kaybetti ve VakıfBank’ın servislerine karşı takım manşet almakta zorlandı. İkinci teknik mola 13-16 VakıfBank’ın üstünlüğü ile geçilirken, teknik mola sonrası VakıfBank sayı bulurken Galatasaray çok fazla hata yaptı ve sayı farkı giderek açıldı. Seti 25-17 kazanan VakıfBank maçta skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü set ilk teknik mola Galatasaray’ın 8-7 üstünlüğü ile geçilirken teknik mola sonrası sarı-kırmızılılar yine istediği oyunu ortaya koyamadı. İkinci teknik mola 11-16 VakıfBank’ın üstünlüğü ile geçilirken Galatasaray Daikin Selime’nin servisleriyle sete tutunmaya çalıştı. Selime skor 12-16’yken servis atmaya başladığı sette skoru 18-16 lehlerine çevirmeyi başardı ama tecrübeli VakıfBank Brakocevic, Glinka gibi hücumcularını çok iyi kullandı. Bloklarda da etkin olan sarı-beyazlılar seti 25-21 maçı da 3-0 kazanarak finale yükseldi.

Galatasaray Daikin İtalya’nın Yamamay ile üçüncülük maçı oynayacak. Maç saat 14:00’de başlayacak. Saat 17:00’deki finalde ise Rabita Bakü ile Vakıfbank iki sene önce olduğu gibi karşı karşıya gelecek. VakıfBank iki sene önce Fenerbahçe’nin ev sahibi olduğu organizasyonda sarı-lacivertli takımı yenip finale yükselmiş finalde yine Rabita Bakü’yü mağlup ederek kupayı ilk kez Türkiye’ye getirmişti.

GALATASARAY DAIKIN-VAKIFBANK: 0-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Goran Gradinski, Juraj Mokry

Galatasaray Daikin: Sinem, Molnar, Calderon, Gioli, Lo Bianco, Neriman, Sano (L) Gamze, Derya, Özgenur, Ezgi, Selime,

VakıfBank: Gözde, Bahar, Brakocevic, Glinka, Furst, Naz, Gizem (L), Kimura, Güldeniz, Melis

Setler: 26-28, 17-25, 21-25

Süre: 85 dakika (30-24-31)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir