Aklımız fikrimiz Avrupa şampiyonluğunda

aklimiz-fikrimiz-avrupa-sampiyonlugunda_3236173

Milli Takım ve Vakıfbank’ın başarılı pasörü Naz Aydemir, pozisyonunda tartışmasız dünyanın en iyilerinden biri. Aslında bu bizim yorumumuzdan ziyade elde ettiği başarılardan çıkan sonuç. Son 5 yılda oynanan 5 Şampiyonlar Ligi final-four’u ve kazanılan 2 kupanın yanında 2 kez aldığı ‘En iyi pasör ödülü’ onun ne kadar başarılı olduğunun göstergesi. 23 yaşındaki pasörle hem Grand Prix’yi hem de eylül ayında Almanya’da oynanacak Avrupa Şampiyonası’nı konuştuk. İşte Naz’ın VATAN’a özel verdiği röportaj:
‘RAKİPLER ÇOK GÜÇLÜ’

“Grand Prix’nin ilk etabını kendi açımdan değerlendirecek olursam 2 haftadır sakatlığım sebebiyle takimla birlikte olamadığım için ilk maçlarımın Japonya ve Tayland olması beni oyun olarak biraz zorladı. Ancak bence takım olarak iyi bir performans sergiledik. Bu performansımız ne yazik ki gelecek maçlar ve Avrupa Şampiyonasi için kesinlikle yeterli değil. Yapacağımız maçlar ve antrenmanlarla bu eksikliklerimizi kapatacağımıza inancım tam.

Bu hafta sonu oynayacağımız rakiplerimizden Arjantin 1. etapta Almanya’yı sürpriz bir şekilde 3-2 yendi ve hafife alınmayacak bir ekip olduklarını gösterdiler. Çin’in bu sene maçını daha izleme şansım olmadı ancak iyi oynadıklarına eminim. Çek Cumhuriyeti’nde Havelkova’nın eksikliği hissedilse de onlar da güçlü bir ekip. Kısacası bizim için zorlu bir etap diyebiliriz.

Eylül ayında Almanya’da katılacağımız Avrupa Şampiyonası öncesi her geçen gün daha iyi oynuyoruz. Grubumuz oldukça zorlayıcı ama hedefimizi yükseğe koyduk. Biz de güçlü bir takımız ve koyduğumuz hedefi gerçekleştireceğimizi düşünüyorum.”

‘Sakatlığım zaman zaman zorluyor’

“Ayağımdaki sakatlık beni zaman zaman zorluyor ancak oynamamda bir engel yok artık. Dinlenme süremi de tamamladim. Sadece fiziksel kondüsyonumu yeniden yakalamak için biraz daha zamana ihtiyacim var.”
‘Akdeniz’de şampiyon olmamız gerekirdi’

“Akdeniz Oyunları bizim takım olarak çok çalışmamız gerektiğini gösteren bir turnuva oldu. Şampiyon olmamiz gerekirdi. Grand Prix son ayağında tekrar İtalya’yla oynadığımızda ne kadar geliştiğimizi kıyaslayacağız.”

Kaynak: www.vatan.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir